Opiekun:
dr Paweł Rusin

Koło Naukowe Biologii Molekularnej UKSW dostarcza studentom możliwość zapoznania się z wieloma technikami laboratoryjnymi z dziedziny biologii molekularnej. Podstawową działalnością Koła jest umożliwienie studentom włączenie się w prace badawcze oraz w pomoc przy realizacji projektów naukowych realizowanych na Wydziale Biologii.

Realizujemy projekty naukowe, w zakresie biologii molekularnej: środowiskowej oraz genetyki bakterii, zwierząt i człowieka. Dzięki tym projektom, studenci mają możliwość poszerzania swojej wiedzy, nabrania doświadczenia w pracy laboratoryjnej oraz rozwijania nowych umiejętności.

Członkowie Koła Naukowego Biologii Molekularnej wyjeżdżają na konferencje ogólnopolskie i międzynarodowe. Koło jest zaangażowane w szereg działań mających na celu popularyzację nauki takich jak: Noc Biologów, Dni Studenta UKSW, Dni Otwarte na UKSW oraz Pikniki Naukowe.

biologia molekularna