Wizyta studyjna w Instytucie Biotechnologii i Antybiotyków (IBA) – Sieć Łukaszewicza w Warszawie

Studenci II stopnia kierunku Biologia WBNS odbyli wizytę studyjną w Instytucie Biotechnologii i Antybiotyków (IBA) – Sieć Łukaszewicza w Warszawie

W ramach zajęć z Biotechnologii studenci piątego roku Biologii odbyli dwie wizyty studyjne pod opieką prof. UKSW dr hab. Justyny Nowakowskiej w IBA w Warszawie. Celem spotkania było zapoznanie Studentów z aktualną problematyką badawczą prowadzoną w Instytucie, przedstawioną przez Panią Dyrektor ds. Naukowych dr hab. Małgorzatę Kęsik-Brodacką, prof. IBA, dr Violettę Cecuda-Adamczewską i mgr Ewę Kobylską. W dniu 17.12.2019 r., w Zakładzie Bioinżynierii studenci zapoznali się z techniką tworzenia rekombinowanej insuliny ludzkiej w bakteriach, zaś 07.01.2020 r., w Zakładzie Analizy Chemicznej poznali metody wytwarzania i kontroli jakości wytwarzanych substancji terapeutycznych. Zdobyta w ten sposób wiedza przyczyniła się do poszerzenia praktycznej wiedzy z dziedziny nowoczesnej farmakodynamiki.

16 stycznia 2020