Razem dla środowiska – współpraca z Bankiem Ochrony Środowiska

W dniu 11 lipca Rektor Uniwersytetu oraz Prezes Banku Ochrony Środowiska podpisali list intencyjny deklarując podjęcie wspólnych działań na rzecz środowiska.
Współpraca, w której uczestniczyć będzie WBNS obejmuje działania w zakresie ekologii, biologii oraz inżynierii i ochrony środowiska, w tym dotyczące m.in.: efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii, elektromobilności, gospodarki odpadami oraz gospodarki wodno-ściekowej. Kooperacja dotyczy prac badawczo-rozwojowych, organizacji wspólnych działań i kampanii edukacyjnych na rzecz środowiska, współpracy eksperckiej, organizacji szkoleń, staży, praktyk oraz studiów podyplomowych.
Na mocy podpisanego listu intencyjnego zostanie także utworzona Kapituła nagradzająca najlepsze prace dyplomowe studentów.

uscisk
12 lipca 2019