Podsumowanie II Studenckiej Konferencji Biologii Człowieka

W dniu 8-9.12.2023 odbyła się II Studencka Konferencja Biologii Człowieka, organizowana przez Studenckie Naukowe Koło Biologów Człowieka UKSW i Wydział Biologii i Nauk o Środowisku UKSW.

Zaproszonymi gośćmi, którzy wspierali studentów w ich naukowych zmaganiach byli Pani dr hab. Agnieszka Różdżyńska-Świątkowska, prof. IPCZD z Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, Pani dr hab. Anna Kopiczko, prof. ucz z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, prof. Jacek Tomczyk z Instytutu Nauk Biologicznych UKSW oraz Pani dr Beata Borowska z Uniwersytetu Łódzkiego.

W pierwszym dniu Konferencji uczestnicy mieli okazję wygłosić swoje referaty i zaprezentować postery. Była to także okazja do wymiany zainteresowań, doświadczeń naukowych oraz integracji środowiska akademickiego.

Podczas drugiego dnia Konferencji zrealizowano warsztaty osteologiczne, które umożliwiły pogłębienie umiejętności pracy z materiałem kostnym.

Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a udostępniony przez sponsora – firmę VITAKO – sprzęt do badania analizy składu ciała, stanowił dodatkową atrakcję.

Informacje dodatkowo można znaleźć na głównej strony UKSW https://uksw.edu.pl/o-biologii-czlowieka-interdyscyplinarnie/

20 grudnia 2023