Inauguracja Roku Akademickiego na UKSW

W dniu 07.10.2016 odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na UKSW. Przed inauguracją odbyła się Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza, Wielkiego Kanclerza Wydziałów Nauk Kościelnych UKSW. Część oficjalna odbyła się w Auli im. Jana Pawła II w kampusie Dewajtis, gdzie Jego Magnificencja Rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński powitał licznie przybyłych Gości. Listy gratulacyjne z okazji inauguracji nadesłali m.in.: Prezydent RP Andrzej Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicepremier minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. Podczas uroczystości głos zabrali przedstawiciele zagranicznych ośrodków naukowych – prof. Andrew Fizmaurice z Oxfordu oraz prof. Pietro Cafaro z Katolickiego Uniwersytetu Sacro Cuore w Mediolanie. Wykład inauguracyjny pt. „Telemedycyna we współczesnej opiece zdrowotnej” wygłosił prof. dr. hab. n. med. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu – Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

25 października 2016