Nabór do Koła Biologów Terenowych

Uwaga studenci! Czy ktoś z Was myślał kiedyś, aby dołączyć do Koła?

Koło Biologów Terenowych należy do jednych z najbardziej aktywnych kół naukowych na uczelni i często angażuje się w wiele inicjatyw. Członkowie koła biorą udział w konferencjach w różnych miastach w Polsce, prowadzą badania i jeżdżą na wyjazdy badawcze.

W 2023 roku studenci należący do koła w ramach wyjazdu terenowego prowadzili różnego rodzaju badania w okolicach Kopalina i Lubiatowa, gdzie w przyszłości ma stanąć elektrownia atomowa. Sprawdzali między innymi obecność gatunków inwazyjnych, występowanie bobra europejskiego i gatunków płazów oraz zawartość mikroplastiku w okolicznych zbiornikach wodnych. Podobne badania prowadzili w okolicach przekopu Mierzei Wiślanej w roku 2022. W tym samym roku członkowie koła prowadzili również monitoring bobra europejskiego w Warszawie, którego wyniki przedstawili na VIII Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Teriologicznej.

Jednak Koło Biologów Terenowych aktywnie działa nie tylko na płaszczyźnie naukowej, ale również popularnonaukowej organizując prelekcje i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży zarówno na terenie uczelni, jak i w różnych szkołach. Prowadzi taże zajęcia na takich wydarzeniach jak np. Noc Biologów czy Festiwal Nauki. Nagrywa także własny podcast „Środowisko od środka” 😁

Członkostwo w kole daje możliwość zdobywania nowych kompetencji i poznawania ciekawych osób o podobnych zainteresowaniach, jest to również szansa na rozwój siebie i swoich pasji.

Kontakt do Koła Biologów Terenowych 👇

Facebook: Koło Biologów Terenowych UKSW