Dzień Darwina na WBNS

W dniu 15 lutego 2024 r. Zakład Biologii Człowieka wspólnie ze studentami WBNS zorganizował wyjątkowe zajęcia dla uczniów szkół licealnych, celebrowane z okazji Dnia Darwina. Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie oraz Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Piastowie w ramach warsztatów paleobiologicznych mieli możliwość rozpoznawania skamieniałości kambryjskich, sylurskich, karbońskich oraz jurajskich i kredowych. Organizatorem wydarzenia była dr Joanna Nieczuja-Dwojacka.

Rozpoczęcie wydarzenia stanowiło powitanie uczestników przez dr Joannę Nieczuja-Dwojacką, która podkreśliła znaczenie Dnia Darwina jako okazji do zwrócenia uwagi na ewolucyjne aspekty biologii organizmów. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do udziału w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z zakresu biologii (zajęcia prowadziła dr Joanna Nieczuja-Dwojacka, a wspomagali ją dr Magdalena Kobus oraz studenci: Weronika Piątek, Maria Gizan, Natalia Krysiak i Karol Kaczanowski). W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję poznać fascynujące aspekty ewolucji organizmów, zdobywając praktyczne doświadczenie w specjalnie przygotowanych salach laboratoryjnych. Prowadzący zajęcia zadbali o to, aby uczniowie mieli szansę aktywnie uczestniczyć w zajęciach, zadawać pytania i pogłębiać swoją wiedzę.

Organizowane wydarzenie z okazji Dnia Darwina w Zakładzie Biologii Człowieka stanowiło doskonałą okazję dla uczniów szkół licealnych do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu biologii ewolucyjnej. Cieszymy się, że mogliśmy dostarczyć uczestnikom niezapomnianej edukacyjnej przygody.

16 lutego 2024