Przedstawiciele WBNS na 24 Funeraliach Gnieźnieńskich

W dniach 15-16 maja 2024 r. w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie odbyły się 24 Funeralia Gnieźnieńskie. Tematem tegorocznego spotkania były więzi rodzinne i społeczne w ujęciu biologicznym i kulturowym.

W tym roku obrady otworzyła dr hab. Alicja Budnik, prof. ucz., która zaprezentowała wykład „Mierniki płodności i wielkości rodziny w mikroregionie Ostrowa Lednickiego”. Drugiego dnia konferencji, w imieniu zespołu badawczego pracującego w ramach grantu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, część wyników prezentowała dr Justyna Marchewka-Długońska. Tematyka tego wystąpienia związana była z kondycją biologiczną i pozycją społeczną dzieci w prekolumbijskich społecznościach dolin Barranca w Peru.

Na tegorocznych Funeraliach odbył się także konkurs na Najlepszą Prezentację. Jego zwyciężczynią została absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku Paulina Dobrowolska- Janicka! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

22 maja 2024