Rekrutacja na studia w ramach Erasmus+

Drodzy Studenci,

Jak zawsze gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w programie Erasmus+.
Erasmus+ to Wasz plus!

Rekrutacja na studia w ramach Erasmus+ na rok akademicki 2024-2025 rusza już wkrótce. Nie zapomnijcie o możliwości odbycia praktyk w ramach Erasmus+. W tym przypadku rekrutacja odbywa się w trybie ciągłym (w zasadzie jest całoroczna).

Dzięki udziałowi w programie Erasmus+ (oraz innych programach międzynarodowej wymiany studentów) zdobędziecie doświadczenia zagraniczne, nawiążecie nowe znajomości, zwiększycie swoje szanse na rynku pracy, a ponadto będziecie mogli podróżować i dobre się bawić.

W ostatnim roku rozszerzyliśmy wydziałową ofertę studiów Erasmus+ o Finlandię, Estonię, Łotwę i Słowenię. Możecie odbyć częściowe studia w krajach z kręgu kulturowego skandynawskiego i bałtyckiego lub bałkańskiego. Dla osób znających hiszpański mamy nową ofertę do Hiszpanii (obok Madrytu doszła jeszcze A Coruna). Dotychczasowa oferta obejmowała Niemcy, Słowację i Rumunię.

Zapraszam Was do odwiedzania Działu Współpracy Międzynarodowej UKSW, który znajduje się na pierwszym piętrze budynku 23 w Kampusie na Wóycickiego. Tam otrzymacie wszystkie niezbędne i aktualne informacje na temat programów wymiany studenckiej. Tam też jest najlepsze źródło informacji na temat możliwości znalezienia miejsca na praktyki zagraniczne w ramach Erasmus+. Ponadto, zapraszam Was na wydziałowe spotkania poświęcone Erasmus+, które organizujemy raz w semestrze. Szczególnie zapraszam Was na uniwersyteckie dni Erasmus+, które organizowane są przez Dział Współpracy Międzynarodowej UKSW na początku każdego roku akademickiego. Piszcie też do mnie – w miarę możliwości pomogę.

dr hab. inż. Piotr Matyjasiak, prof. ucz.
Koordynator programu Erasmus dla biologii

30 stycznia 2024