Wizyta studyjna w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Stołecznej Policji w Warszawie

Jak można zidentyfikować przestępcę na podstawie DNA śladów kontaktowych?

W ramach zajęć z Biologii molekularnej w sądownictwie, dnia 10.01.2024 r. studenci piątego roku WBNS kierunku biologia na specjalności biologia molekularna i środowiskowa, odwiedzili z prof. dr hab. Justyną Nowakowską Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

W trakcie wizyty, można było zobaczyć nowoczesne metody biologii molekularnej stosowane w identyfikacji materiału organicznego w kryminalistyce. Dodatkowo, studenci poznali techniki stosowane przez ekspertów do wizualizacji śladów daktyloskopijnych ofiary, oraz identyfikacji fałszerstw dokumentów i pozostawionych na miejscu zbrodni.

15 stycznia 2024