Zmarł dr hab. Wojciech Gawlikowicz, prof. uczelni

Szanowni Państwo,
z żalem informujemy, że w dniu 16.08.2023 r. zmarł dr hab. Wojciech Gawlikowicz, prof. uczelni.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 21.08.2023 r.
Msza Święta: 21.08.2023 o godz. 13:00 Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju ul. Dzierżoniowska 7, Warszawa. Cmentarz: Cmentarz Komunalny Północny – brama Główna  ul. Wójcickiego 14
Szczegóły na stronie: Wojciech Maria Gawlikowicz – Nekropolis

Profesor Gawlikowicz był specjalistą w zakresie badania i modelowania mechanizmów reakcji jądrowych, a także technik eksperymentalnych związanych z detekcją cząstek naładowanych i neutronów.
Pracował na Wydziale Biologii i Nauk o Środowisku UKSW od 2010 roku. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika kierunku inżynieria środowiska.

Prowadził badania naukowe z obszaru mechanizmów reakcji ciężkojowych, analizy wyników eksperymentów przeprowadzonych na układach eksperymentalnych typu 4π (CHIMERA – LNS Catania, Italy; DwarfBall + SuperBall – University of Rochester, USA); symulacji komputerowej; konstrukcji emulatorów układów eksperymentalnych typu 4π.

Z wielkim smutkiem i wyrazami żalu kolegium dziekańskie WBNS z całą społecznością akademicką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

18 sierpnia 2023