Regionalny Festiwal Naukowy Explory

W dniu 7 czerwca w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Kielc odbył się Regionalny Festiwal Naukowy Explory.

Dr Artur Baranowski oraz uczniowie łukowskiej „Dwójki” współpracujący naukowo z naszym wydziałem prezentowali rezultaty prowadzonych prac badawczych w rezerwacie Jata powstałych w ramach projektu Erasmus+ Open Science Schooling, oraz współpracy z Fundacją Cegielkowo. Wśród prezentowanych osiągnięć były między innymi publikacje i plakaty z wystąpień konferencyjnych ale także warsztat pracy młodego badacza „od podszewki”.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat, która promuje i wspiera najzdolniejszych młodych naukowców. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii,a gospodarzami Festiwalu Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu, Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz Województwo Świętokrzyskie.

E(x)plory to wydarzenie, które popularyzują naukę, innowacje, a także stwarza możliwości poznania młodych i twórczych naukowców z inwestorami. E(x)plory to również społeczność innowatorów i naukowców oraz innowacyjnego biznesu, dająca przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów młodych naukowców. Takie wydarzenie to doskonałe źródło inspiracji do dlaszych działań i rozwoju osobistego.

17 czerwca 2019