WBNS na Bielańskim Dniu Ptaków

Bielański Dzień Ptaków

2. października przypada Europejski Dzień Ptaków. Na Bielanach w niedzielę 29 września zapraszamy do Parku Olszyna w godz. 11.00-15.00 na kolejną edycję pikniku promującego przyrodę Bielan, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ptasiej.

W programie m.in.:

•     godz. 12.00 spotkanie z Wojciechem Mikołuszko – cenionym dziennikarzem naukowym, autorem książek przyrodniczych dla dzieci, takich jak „Z tatą w przyrodę”, „Tato, a dlaczego?”, „Tato, a po co?”, „Dzieci doktora motyla” oraz nowość: „Z Tatą  na dinozaury”.
  •     tego dnia wydawnictwo MULTICO oraz Księgarnia Baczyńskiego będą oferować szereg książek przyrodniczych w atrakcyjnych cenach!
  •     godz. 12.40 i 13.45 – pogadanki Michała Wołowika – ornitologa, edukatora, przewodnika przyrodniczego nt. kolorów w świecie ptaków i przyrodniczego wyścigu zbrojeń
  •     godz. 11.45 i 14.15 – pokaz dzikich ptaków

Zapraszamy także do plenerowej galerii z przepięknymi pracami malarskimi Grzegorza Ptaka oraz dwóch małych artystów: Franka Ptaka i Franka Pilicha.

Ponadto podczas naszego pikniku Mariola i Grzegorz Ptak przeprowadzą dla dzieci warsztaty artystyczno-teatralne pt. ‘Muzyka lasu’; zaś Dawid Kilon w czasie warsztatów plastycznych pokaże m.in., jak malować ptasie pióra w 3D.

Dla wszystkich chętnych proponujemy quizy i tematyczne konkursy oraz  szereg aktywności twórczych i technicznych m.in. zbijanie budek lęgowych i karmników, ozdabianie toreb bawełnianych z nadrukiem ptaków, haftowanie ptasich breloków czy kolorowanie ptasich szybowców.

Będzie też Strefa Malucha i fotościanka z orlimi skrzydłami!

Na swoje tematyczne stoisko zaprasza Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bielany oraz po raz pierwszy na bielańskim ptasim pikniku – Wydział Biologii i Nauk o Środowisku UKSW.

Mamy nadzieję, że każdy wyjdzie z naszego wydarzenia bogatszy o wiedzę z zakresu ochrony przyrody, a szczególnie ochrony ptaków zamieszkujących w przestrzeni naszego miasta i naszej dzielnicy. Serdecznie zapraszamy!

Data: 29 września 2019 r. (niedziela).
Godz.: 11.00.
Miejsce: Park Olszyna.