Konkurs INTERSTUDENT 2020 – zgłoszenia do 7 stycznia 2020 r.

Konkurs INTERSTUDENT 2020

Do 7 stycznia można zgłaszać kandydatów do X edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 80 tysięcy obcokrajowców. Kapituła chce wyłonić i nagrodzić najlepszych z nich, tych którzy poprzez swoją aktywną postawę i budowanie porozumienia między kulturami wzbogacają polskie środowisko akademickie. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych obcokrajowców studiujących w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Konkurs organizowany jest w ramach programu „Study in Poland”.

Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydataci mogą zostać zgłaszeni przez: profesorów, opiekunów, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

Zwycięzcy konkursu są znakomitymi „ambasadorami” uczelni, na których studiują oraz naszego kraju.

Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest pod Honorowym Patronatem prof. dr. hab inż. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 27 stycznia 2020 r. w Łodzi, podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020”.

Galeria zdjęć z poprzedniej edycji konkursu do obejrzenia – galerii zdjęć

ANKIETA KONKURSOWA (.doc | .pdf)

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 stycznia 2020 r.

Więcej na stronie: www.studyinpoland.pl/interstudent
Dodatkowe informacje: Julia Łysik, j.lysik@perspektywy.pl