You are here

II edycja Teleturnieju „Giganci Nauki”

W imieniu Zespół Impresariatu zachęcamy do wzięcia udziału w  II edycja Teleturnieju „Giganci Nauki”.

 

W nadchodzącym sezonie pasjonaci nauki zmierzą się ze sobą w siedmiu tematach, w tym „Ginące gatunki (rośliny i zwierzęta) w Polsce i na świecie” (Naturalne zmiany środowiska i wpływ człowieka na ginące gatunki, kategorie zagrożenia (EW, CR, EN, VU, NT oraz LC), gatunki wymarłe i wymarłe na wolności w ostatnim stuleciu, ok. 360 krytycznie zagrożonych gatunków zwierząt na świecie, gatunki zwierząt i roślin zagrożonych w Polsce, Polska czerwona księga roślin najważniejsze informacje o wybranych zagrożonych gatunkach w Polsce: żubr, ryś, wilk, niedźwiedź, foka szara, morświn, sóweczka, babka pierzasta, czosnek kulisty, dzwonecznik wonny, fiołek torfowy, krwawnik szczecinkolistny, różanecznik żółty, sposoby ratowania ginące gatunki, światowe organizacje ratujące ginące gatunki roślin i zwierząt, formy ochrony przyrody).  

 

Teleturniej składa się z czterech rund: "Kto pierwszy ten lepszy" z pytaniami testowymi, "Bitwa o punkty", w której Uczestnicy sami wybierają stopień trudności pytań, "Szach mat”, w której trzeba się zmierzyć z pytaniami konkurentów oraz rundy finałowej, do której pytania układają eksperci z danej dziedziny. Uczestnik, który w danym odcinku uzyskał najwięcej punktów zdobywa nagrodę główną w wysokości 20 000 PLN oraz tytuł Giganta Nauki!

 

Casting trwa do 15 września 2022 r. zgłoszenia są przyjmowane przez stronę internetową Casting do drugiej edycji teleturnieju Giganci Nauki! (tvp.pl).

 

Serdecznie zapraszamy na eliminacje w w/w temacie bądź innym oraz o rozpowszechnienie informacji o castingu.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy na adres impresariatcasting@tvp.pl.

 

Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i zaakceptowaniem Regulaminu Teleturnieju.

Regulamin oraz pełny zakres tematyczny dostępny na stronie impresariat.tvp.pl