Kierunek Biologia

Studia I stopnia (licencjackie) - kierunek Biologia

Opis studiów

Kierunek Biologii łączy w sobie tematykę z zakresu biologii środowiskowej, biologii molekularnej i biologii człowieka. Zapewniamy zajęcia w wysoko wyspecjalizowanych laboratoriach, a także umożliwiamy zdobycie wiedzy praktycznej podczas zajęć terenowych.

Dla kogo ten kierunek?

Fascynujesz się przyrodą i środowiskiem, chcesz zdobyć szeroką wiedzę biologiczną z zakresu biologii człowieka i biologii molekularnej oraz szeroko pojętej biologii środowiskowej. Jeśli chcesz poznać mechanizmy i prawa rządzące różnymi procesami zachodzącymi na wszystkich poziomach organizacji życia, to ten kierunek jest idealny właśnie dla Ciebie.

Praca po studiach:

Kończąc studia na kierunku Biologia zdobywasz kompetencje umożliwiające podjęcie pracy w specjalistycznych laboratoriach badawczych i kontrolnych, prowadzących badania materiału biologicznego, w jednostkach naukowobadawczych, w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych; na uczelniach wyższych czy w instytutach badawczych.

Główne przedmioty

• Botanika,
  • Fizjologia zwierząt i roślin,
  • Ekologia
  • Mikrobiologia, podstawy biotechnologii,
  • Genetyka,
  • Biologia molekularna
  • Biologia człowieka,
  • Antropologia fizyczna
  • Więcej informacji na temat przedmiotów realizowanych w danym toku studiów dostępne jest https://wbns.uksw.edu.pl/pl/program-studiow

Zasady przyjęć - wymagane przedmioty na maturze

• język obcy nowożytny - część pisemna
  • przedmiot do wyboru*

* uwzględniany jest jeden z przedmiotów wskazany przez kandydata spośród zestawu: biologia, matematyka, informatyka, fizyka , chemia, geografia.

Studia II stopnia (magisterskie) - kierunek Biologia

Opis studiów

Kierunek przeznaczony dla absolwentów studiów I stopnia na kierunku Biologia. Ukończenie studiów wiąże się z uzyskaniem tytułu magistra biologii w następujących ścieżkach kształcenia:

• Biologia człowieka - jedyna w Warszawie!

Potrafisz wyjaśniać i opisywać zróżnicowanie budowy i zachowań człowieka w czasie i w przestrzeni oraz złożone reguły funkcjonowania człowieka w społeczeństwie.

• Biologia środowiska i molekularna - połączenie dwóch scieżek w jednym.

Znasz powiązania środowiska z przyrodą ożywioną i interpretujesz zjawiska oraz czynniki wpływające na funkcjonowanie ekosystemów.
Zdobywasz wiedzę z różnych dziedzin biologii z wykorzystaniem metod biologii molekularnej w medycynie,  w laboratoriach badawczych i analitycznych, oraz w gospodarce.

Undefined