You are here

Error message

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/wbns/public_html/includes/file.phar.inc).

OGŁOSZENIE O KONKURSIE NA STANOWISKO DOKTORANTA - UNIWERSYTET ROLNICZY im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Szanowni Państwo,

 
zachecamy do zapoznania się z ogłoszeniem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, który poszukuje doktoranta-stypendysty do pracy w Katedrze Bioróżnorodności Leśnej.
 
Doktorant będzie realizował zadania badawcze w ramach grantu OPUS 18 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pn. „Struktura genetyczna populacji roślin lasów łęgowych w górskich zlewniach”. Niniejszy projekt dotyczy zagadnień z dziedziny genetyki krajobrazowej i skupia się na krajobrazach dolin rzecznych (‘riverscape genetics’).
Celem badań jest:
1) poznanie zależności pomiędzy charakterystyką zlewni a genetycznym zróżnicowaniem populacji roślin lasów łęgowych;
2) poszerzenie wiedzy nt. przestrzennego zróżnicowania genetycznego roślin lasów łęgowych w obrębie całej górskiej zlewni; oraz
3) zbadanie, czy fragmentacja rzek przez zapory wpływa na genetyczną izolację populacji roślin nadrzecznych.
 
Projekt trwa 48 miesięcy i realizowany jest w konsorcjum z Instytutem Botaniki im. W. Szafera, PAN w Krakowie oraz we współpracy z badaczami z University of Lisbon (Portugalia) i Umeå University (Szwecja).
 
Więcej informacji - POBIERZ