You are here

Spacer edukacyjny pt. „Sekrety bobrów z Młocin” zapraszamy już 17 sierpnia 2021 r.

Wydział Biologii i Nauk o Środowisku razem z Kołem Biologów Terenowych UKSW, zapraszają na spacer edukacyjny pt. „Sekrety bobrów z Młocin”
 
Obecność Bobra europejskiego Castor fiber na obszarach miejskich budzi wiele kontrowersji za sprawą konfliktów z ludźmi. Silnie rozprzestrzeniający się gatunek ssaka ziemnowodnego zajmuje nowe tereny w tym te, użytkowane oraz zamieszkane przez ludzi. Przed laty gatunek bliski wyginięciu, dziś w wyniku działań ochronnych spotykany coraz częściej w miejscach osad ludzkich. Bywa obwiniany za lokalne podtopienia oraz zniszczenia infrastruktury za sprawą obalonych drzew. Tymczasem w Kanadzie oraz USA pracę bobrów na rzecz naturalnej regulacji wód wycenia się w milionach dolarów. 
Jak więc jest naprawdę ? Czy obecność bobrów w miastach rzeczywiście jest niekorzystna czy wręcz przeciwnie ? Co bobry jedzą zimą i czy w przeszłości były rybami? 
Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie spaceru edukacyjnego, na koniec spaceru przewidziany jest konkurs z nagrodami ! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
 
Spacer nr I odbędzie się w najbliższy wtorek 17.08 o godzinie 11:00 w Parku leśnym na  Młocinach przy rozwidleniu ulicy Papirusów - 52.311210, 20.932737 współrzędne 
Spacer nr II odbędzie się w najbliższy wtorek 17.08 o godzinie 15:00 w Parku leśnym na  Młocinach przy rozwidleniu ulicy Papirusów - 52.311210, 20.932737 współrzędne 
 
Pamiętajcie o odpowiednim obuwiu oraz dostosowaniu ubioru do warunków pogodowych.
 
 
Kategoria: