You are here

Error message

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/wbns/public_html/includes/file.phar.inc).

Konferencja Plant Genome Editing – State of the Art w dniach 5-7 listopada 2019 r. w Nowym Sadzie (Serbia)

W dniach 5 - 7 listopada 2019 r. odbyła się Konferencji "Plant Genome Editing – State of the Art", w której brała udział Profesor UKSW dr hab. Justyna Nowakowska z wystąpieniem na temat "Edytowania genomu roślin, jako innowacyjna metoda ulepszania gatunków".

Konferencja była organizowana w ramach Akcji COST FP18111 PlantEd. W trakcie spotkania, blisko 100 naukowców z różnych krajów dyskutowało nt. zastosowania nowoczesnych metod inżynierii genetycznej w celu uzyskania lepszych cech gatunków uprawnych, np. pszenicy i jęczmienia - odpornych na zakażenie wirusami, oraz pomidorów, ziemniaków i jabłek o lepszych walorach odżywczych. Innowacyjne modyfikacje genomu polegają m.in. na edytowaniu genomu za pomocą techniki CRISPR/Cas9, która precyzyjnie „naprawia” wybrane miejsce w łańcuchu DNA, nie powodując zmian w materiale genetycznym rośliny jak w przypadku GMO.

 

Kategoria: